Історія піци

Історія піци

Піца (італ. pizza) італійська національна страва, у вигляді круглого відкритого пирога.
Варто відзначити, що піца стала найвідомішою стравою в Італії.
Два століття тому, в Неаполі, пекарі почали готувати блюда для бідних це були палянички з тіста на які зверху клали томати, посипали сушеним майораном та поливали рослинним маслом, деколи зверху присипали сиром. Згодом в Неаполі з`явились спеціальні люди, яких стали називати «pizzaioli». Піцайоло займалися приготуванням піци для італійських селян.
Ось так за легандами з’явилась страва, яку стали називати «pizza». Вуличні продавці складали її у мідні кошики, які вони носили на голові та продавали так звану піцу на вулицях міста. Люди деколи були настільки бідні, що їм доводилось просити піцу у борг та розраховуватись за неї на протязі тижня.
Таку піцу почали називати «восьмиденною». Вважається, що існує тільки два види класичної неаполітанської піци «Марінара» і «Маргарита». Перша названа на честь рибаків, які колись їли її на сніданок, а з другою пов’язаний дуже цікавий факт. Одинадцятого червня 1889 року кухаря Раффаеле Еспозіто, мешканця Неаполя, запросили випекти піцу для королеви Маргарити, дружини короля Умберто. Деякі історики вважають, що королева хотіла завоювати серця своїх підданих, розділивши з ними їх улюблену страву. Судячи по свідоцтвах, що збереглися, було виготовлено три види піци. У одну з них входили помідори, моцарелла і базилік тих же кольорів, що і італійський прапор: червоного, білого і зеленого. По легенді королеві особливо сподобалася ця піца, і вона дозволила назвати її своїм ім’ям, тим самим поклавши початок кулінарному канону. З тих пір моцарелла і томати стали неодмінними складовими цього блюда. Базилік, як і інші ароматичні трави, додають на смак. Взагалі, в Італії, покупці піци дуже пильно відносяться до якості цього продукту.
Піца в ті часи випікалась в печі і продавалася прямо на вулиці. Згодом у Неаполі з’явилися спеціальні заклади, які сьогодні називаються піцерія В 1957 р. у продаж надійшли перші піци-напівфабрикати.

Її прототипи з’явилися ще в древніх греків і римлян. Деякі страви вони подавали на стіл на ломтях хліба.
Батьківщиною піци прийнято вважати місто італійський Неаполь. У 1552 р. в Європу з Перу були вперше завезені помідори. Класична італійська піца з’явилася в XV-XVII ст. Її класичними інгредієнтами стали: особливе тісто, сир, помідори, а також м’ясо, морепродукти, овочі і гриби.
Піца тоді була їжею виключно бідняків. Але вона припала до смаку Марії-Кароліни Габсбург-Лотарінгське — дружині неаполітанського короля Фердинанда IV.
Дещо пізніше піцу полюбили італійський король Умберто I і його дружина Маргарита Савойська. У 1889 неаполітанського кухаря Рафаеля Еспозіто попросили приготувати піцу для самої королеви. Вона хотіла розділити зі своїм народом його улюблену страву. До речі, саме в її честь і був названий один з найбільш популярних видів піци.

Pizza в світі
Піца одна з найпопулярніших страв у всьому світі, особливо популярною вона стала в Америці та країнах Європи. Секрет її полягає в надзвичайно простому методі приготування, а також поживність цієї страви та величезній різноманітності рецептів.
Є також багато різновидів піци, які існують і в інших країнах, але вони відрізняються національними особливостями. Так, наприклад, в Ізраїлі продається частково кошерна піца, вперше її почали виробляти мережі піцерій «Піца метр». Японська піца («окономіякі») являє собою смажений коржик з дарами моря і овочами. Вона добре змащується спеціальним соусом і зверху присипається сушеної стружкою з тунця. При подачі на стіл таку піцу ділять плоскою лопаткою під назвою «коте».
У нашій країні піца також вже давно користується заслуженою любов’ю. В Україні сьогодні існує величезна кількість піцерій, де можна спробувати найрізноманітніші сорти піци. Багато українців також люблять готувати домашню піцу.
В Інтернеті було проведено опитування, яке показало, що 78% його користувачів вважають піцу своїм найулюбленішим блюдом.
Згідно з даними іншого дослідження, щорічно середньостатистичний європеєць споживає 300 кг піци. При цьому були враховані дані тільки по піці, яку замовляють додому.
В Італії для піци навіть був встановлений спеціальний знак якості — D.O.C. Його може отримати тільки та піца, яка була приготовлена певним чином.

Шкода і користь піци
Багатьох любителів піци цікавить питання, наскільки вона шкідлива для здоров’я. Можна сказати, що піца має, як шкідливі, так і корисні для здоров’я властивості.
В піці є помідори, які містять липолин. Це речовина, що надає томатам їх колір, багато антиоксидантів, які сприяють профілактиці багатьох серцево-судинних і онкологічних захворювань. При частому вживанні піци на 59% знижується небезпека виникнення раку стравоходу. Сир в піці є джерелом кальцію.
Проте в піці міститься велика кількість жирів і калорій, які призводять до проблем із зайвою вагою.
Піца, приготована з білої муки, багата дріжджами, що мають багато корисних якостей. Для їх активізації піцу потрібно випікати довше 11 хвилин і при температурі вище 287 градусів.
Найчастіше тісто для піци робиться з пшениці. Пшениця містить «висівки» і «альбумін», які багаті антиоксидантами, які мають антиокислювальні властивості. Вони допомагають нашому організму ефективно захищатися.

Приготування піци
Готувати піцу дуже просто. Тісто для неї можна використовувати дріжджове або прісне. Воно замішується і розкочується вручну. Перше використовується частіше, однак на його приготування йде більше часу. Прісне тісто вважається менш смачним, але воно може довше зберігатися.
Начинка для піци може бути практично будь-яка. Обов’язково потрібно використовувати також соус, яким змащується тісто, і спеції, які роблять піцу такою ароматною. Для приготування соусу найчастіше використовують прованські трави оливкову або рослинну олію, а також вершки та томатну пасту.
Для начинки використовують м’ясо, м’ясні продукти, рибу і морепродукти, овочі, гриби і навіть фрукти і горіхи. Обов’язковими компонентами при цьому є сир і томати. Піцу випікають у спеціальній печі при високих температурах.

Американська піца
В Америку піца прийшла в кінці другої половини 19 століття. Швидше за все, там її вперше почали готувати в Чикаго.
Американська піца відрізняється від італійської тим, що випікається на пишному тісті.
До складу тіста такої піци зазвичай входить не оливкова, а рослинна олія.
Крім того, в американській піці часто використовується борошно з високим вмістом клейковини. Таке тісто добре розтягуеться без розривів.
У деяких рецептах немає томатного соусу — біла піца. Існує в США і піца «догори ногами». Знизу в неї кладеться сир, а зверху піца покривається соусом.

Доставка піци
Піцу сьогодні дуже легко можна замовити додому, в офіс або на будь-яку іншу адресу. Доставка зазвичай здійснюється безкоштовно. Піца доставляється гарячою, в індивідуальній упаковці, що зберігає всі її найкращі якості.
Доставка піци дозволяє значно економити час та є дуже зручним рішенням, коли немає бажання готувати. Крім того, ця піца готується професійними кухарями, що забезпечує її високу якість. Але замовляти піцу рекомендується тільки у надійних компаніях.

Автор: Верещагіна Софія

Поширити:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обязательные поля помечены *

ПОЗВОНИТЕ МНЕ
+
Жду звонка!
0